Zapraszamy chętnych do udziału w szkole letniej “Challenges of European Integration. Democratic Backsliding and Fragmentation in the European Union” (11-14 września 2023 r. na Uniwersytecie Lipskim w Niemczech)

Jako kierownik projektu naukowego “Niemcy i Polska w zróżnicowanej Unii Europejskiej” zapraszam studentów V roku oraz doktorantów, których prace dyplomowe dotyczą funkcjonowania UE, do udziału w szkole letniej zatytułowanej “Challenges of European Integration. Democratic Backsliding and Fragmentation in the European Union”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 września 2023 r. na Uniwersytecie Lipskim w Niemczech.

Termin zgłoszeń: 15 lipca 2023 r.
Liczba miejsc: 3

Celem szkoły letniej jest stworzenie platformy do dyskusji pomiędzy młodymi naukowcami z Niemiec, Polski i Węgier. W pierwszej części wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z badaniami naukowymi, prowadzonymi w Katedrze Teorii Politycznej i Badań nad Demokracją na Uniwersytecie Lipskim. Następnie każdy zostanie poproszony o przedstawienie projektu swojej pracy magisterskiej lub doktoratu z perspektywy kryzysu praworządności i fragmentacji wśród państw członkowskich UE (patrz: fragmentation/differentiated integration). Zakończeniem szkoły będzie modelowanie przyszłości UE (strategic foresight) pod opieką prof. Ireneusza Pawła Karolewskiego oraz dr. Thomasa Mehlhausena.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Koszty podróży, zakwaterowania oraz posiłków zostaną pokryte przez organizatorów.

W załączeniu przesyłam plan szkoły. Proszę o przesłanie wiadomości o woli udziału do 15 lipca na mój adres e-mail (r.grzeszczak@wpia.uw.edu.pl ) lub na adres pana Adriana Wagstyla (a.wagstyl@student.uw.edu.pl).

Strona internetowa projektu “Niemcy i Polska w zróżnicowanej Unii Europejskiej”: https://wpia.uw.edu.pl/pl/granty/niemcy-i-polska-w-zroznicowanej-unii-europejskiej