ICON•S ANNUAL CONFERENCE – Wellington, Nowa Zelandia, 3-5 lipca 2023 r.

W Centrum wiele się dzieje – także latem! Konferencja na Antypodach – spotkanie prawników-akademików z całego świata, zajmujących się prawem publicznym!

Prof. Robert Grzeszczak i mgr Kamil Kapica uczestniczyli w międzynarodowej konferencji prawa publicznego w Uniwersytecie Victoria University of Wellington (Nowa Zelandia) w dniach 3-5.07.2023 i zaprezentowali tam referat pt. „Lights and shadows of European constitutional pluralism on the example of organizing parliamentary elections with 27 voices”.

Konferencja stowarzyszenia prawa publicznego ICON•S pt. “Islands and Ocean: Public Law in a Plural World” skupiła akademików z całego świata. Referat prof. Grzeszczaka i mgra Kapicy dotyczył problematyki pluralizmu konstytucyjnego w UE na przykładzie organizacji wyborów i prawa wyborczego Unii i jej państw członkowskich. Konferencja to nie tylko referaty, ale również okazja do poznania naukowców, których znamy z podręczników i artykułów, a w efekcie możliwość nawiązania kontaktów i współpracy na poziomie globalnym.

Udział w konferencji był możliwy dzięki wsparciu Uniwersytetu Warszawskiego w ramach grantów uczelni badawczej IDUB.

Zespół CUUE