Seminarium berlińsko-warszawskie dla seminarzystów i doktorantów – nowy impuls i dynamika we współpracy WPiA Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie!

Studenci i doktoranci z CUUE (tj. z seminarium magisterskiego prof. Grzeszczaka i prof. Słok-Wódkowskiej oraz z seminarium doktorskiego prof. Grzeszczaka) spotkali się 12-15 maja 2023 w Berlinie z grupą studentów i doktorantów z Walter Hallstein-Institut für Europäisches Verfassungsrecht (https://www.rewi.hu-berlin.de/de/lf/oe/whi/WHI ), studiujących pod opieką prof. Matthiasa Rufferta, szefa Instytutu, na naukowym seminarium studencko-doktoranckim pt. The Constitutional Values of the EU.

Spotkanie w znakomitej atmosferze – świetne referaty i dyskusja (zobacz dołączony poniżej program seminarium – gratulacje dla referujących), ale także integracja i poznanie uroków miasta, byliśmy m.in. w Bundestagu i w muzeach berlińskich.

Seminarium berlińsko-warszawskie będzie kontynuowane! Kolejne odbędzie się w Uniwersytecie Warszawskim, w maju 2024 roku. Już teraz prof. Grzeszczak zaprasza zainteresowane osoby (studentów i doktorantów z WPiA UW) – tak do udziału aktywnego (z referatem) jak i biernego – jako uczestnicy dyskusji. Temat kolejnego seminarium dotyczyć będzie problemów i wyzwań w stosowaniu Karty Praw Podstawowych UE.

Seminarium to nie mogłoby się odbyć bez wsparcia finansowego z obu instytucji, w tym WPiA UW i pomocy Pana Dziekana Andrzeja Bieleckiego, dziękujemy!