Zapraszamy do udziału w “Tohoku-Warsaw International Law Seminar” (13-14.11.2023)

Zapraszamy do udziału w seminarium “Tohoku-Warsaw International Law Seminar” w dniach 13-14 listopada 2023 r. Pierwsza część wydarzenia, której moderatorem będzie kierownik CUUE, prof. Robert Grzeszczak, poświęcona zostanie zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem Polski i Japonii w międzynarodowej przestrzeni prawnej. W tym zakresie szczególnie zachęcamy do wysłuchania referatu prof. Magdaleny Słok-Wódkowskiej na temat unijno-japońskiej umowy handlowej. Druga część seminarium zaś dotyczyć będzie sporów w prawie międzynarodowym na przykładzie międzynarodowego prawa kosmicznego i morskiego.

Strona japońska reprezentowana będzie przez Prorektora Tohoku University, prof. Toshiya Ueki, Dziekana Wydziału Prawa Tohoku University, prof. Hidenori Tozawa, dr Tsuyoshi Yamashita oraz dr Norihito Samata.

Szczegóły wydarzenia: link.