Wymiar sprawiedliwości w Polsce – perspektywa na najbliższą przyszłość (8.12.2023)

Zapraszamy do udziału w trzeciej części ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. “Wymiar sprawiedliwości w Polsce – perspektywa na najbliższą przyszłość”, która odbędzie się 8 grudnia 2023 r. w auli Starej Biblioteki UW oraz w formie zdalnej. Organizatorami wydarzenia są Wydział Prawa i Administracji UW oraz Naczelna Rada Adwokacka. Patronat medialny nad Konferencją natomiast zapewniony jest przez portal Prawo.pl.

Celem Konferencji jest refleksja na temat koniecznych reform polskiego wymiaru sprawiedliwości w zakresie praworządności oraz procesu cywilnego i karnego. Z przyjemnością informujemy, że współorganizatorem Konferencji i moderatorem jej pierwszego panelu pt. “Restytucja praworządności – konieczności i ograniczenia” jest kierownik CUUE, prof. Robert Grzeszczak. Ponadto wśród panelistów związanych z WPiA UW znajdują się prof. UW dr hab. Ryszard Piotrowski, prof. UW dr hab. Tadeusz Zembrzuski oraz dr Zuzanna Kulińska-Kępa.

Prosimy o potwierdzenie woli udziału w Konferencji oraz jego formy do dnia 6 grudnia 2023 r. w wiadomości na niniejszy adres e-mail: instytut.legislacji@nra.pl

Program Konferencji: link.

Strona internetowa Konferencji: link.