Uroczystość  wręczenia dyplomów laureatom konkursu Fundacji Kościuszkowskiej „Exchange to the US”

25 maja 2022 odbyła się uroczystość  wręczenia dyplomów laureatom konkursu Fundacji Kościuszkowskiej „Exchange to the US”. W ramach stypendium polscy naukowcy, akademicy, specjaliści i artyści mogą przeprowadzać badania i projekty w najlepszych instytucjach akademickich w Stanach Zjednoczonych. W gronie stypendystów jest dr Jagna Mucha z Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej, która będzie prowadzić swoje badania w Harvard Law School.

Wręczenia symbolicznych dyplomów dokonali Marek Skulimowski – Prezes The Kosciuszko Foundation, Inc. oraz Grażyna Czetwertyńska – Prezeska Fundacja Kościuszkowska Polska oraz Ambasador US w Polsce Mark Brzezinski.

Uroczystość odbyła się na zaproszenie pana Ambasadora Brzezinskiego w jego rezydencji. W przemówieniu skierowanym do 80 gości, przyjaciół fundacji, pan Ambasador nawiązał do wartości, jaką jest możliwość kształcenia się w najlepszych ośrodkach naukowych i wyzwaniach, jakie stoją przed młodymi obywatelami, w obliczu toczącej się wojny w Ukrainie. Usłyszeliśmy podziękowanie dla Polaków za szybką i szczerą pomoc uchodźcom z Ukrainy.