Sukcesy CUUE. Kwiecień – Maj 2023 r.

Tegoroczny kwiecień obfitował w liczne sukcesy zespołu Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej. Z przyjemnością informujemy, że:

1. Senat Uniwersytetu Warszawskiego, na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2023, przyjął uchwałą jednomyślną i pozytywną opinię dla Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie przyznania statusu profesora zwyczajnego na Uniwersytecie Warszawskim prof. dr. hab. Robertowi Grzeszczakowi. Serdecznie gratulujemy!

2. Prof. Magdalena Słok-Wódkowska oraz dr Jagna Mucha pozdrawiają z Cambridge, gdzie wygłosiły referaty na 12th Annual Conference of the Cambridge International Law Journal. Zachęcamy się do zapoznania się z niezwykle ciekawym programem konferencji, dostępnym pod adrese: https://cilj.co.uk/call-for-papers-12th-annual-conference-of-the-cambridge-international-law-journal/

W tle zdjęć widoczny jest budynek Trinity College (University of Cambridge). O historii tego miejsca, sięgającej czasów Henryka VIII opowiedziała, widoczna na zdjęciach, prof. Catherine Barnard!

3. Z przyjemnością również informujemy, że I nagrodę w tegorocznym konkursie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na najlepsze prace magisterskie z zakresu prawa konsumenckiego otrzymał mgr Jakub Jasiński, ubiegłoroczny absolwent WPiA UW.

W swojej pracy dyplomowej, napisanej pod opieką naukową prof. dr hab. Roberta Grzeszczaka, Jakub krytycznie ocenił „Konsumenckie prawo do odstąpienia od umowy kredytu w świetle zasady równowagi kontraktowej stron w prawie UE”. Serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz pozostałym laureatom!

4. Serdecznie gratulujemy Witoldowi Janasowi, uczestnikowi seminarium magisterskiego prof. Roberta Grzeszczaka, zakwalifikowania się na studia LLM z zakresu prawa europejskiego w Kolegium Europejskim w Brugii, które obejmuje również pełne stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Program studiów obejmuje zajęcia w językach angielskim oraz francuskim, które dotyczą zagadnień związanych zarówno z prawem instytucjonalnym, jak i materialnym Unii Europejskiej. Program zapewnia liczne okazje do funkcjonowania w międzynarodowym środowisku akademickim oraz zaznajomienia się z praktycznym funkcjonowaniem instytucji Unii Europejskiej.

5. Prof. Robert Grzeszczak oraz mgr Kamil Kapica otrzymali, w ramach programu IDUB, mikrogranty na udział w dniach w 9th Annual ICON’s Conference (Wellington, Nowa Zelandia, 03 – 05.07. 2023), jednej z najbardziej prestiżowych konferencji prawa publicznego na świecie, gdzie wygłoszą referat pt. „Lights and shadows of European constitutional pluralism on the example of organizing parliamentary elections with 27 voices”.

Zespół CUUE