CUUE na ICON•S Annual Conference

Reprezentacja Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej wzięła udział w corocznej konferencji The 2024 ICON•S Annual Conference: The Future of Public Law: Resilience, Sustainability, and Artificial Intelligence, która odbyła się w dniach 8-10 lipca 2024 r. w IE University Law School w Madrycie.

W ramach konferencji możemy pochwalić się niniejszymi osiągnięciami:

Profesor Robert Grzeszczak moderował panel „Now and forever(more)? How Artificial Intelligence has transformed European Union’s law”. Dyskusja skupiła się na wpływie sztucznej inteligencji na prawo Unii Europejskiej, ukazując jej przełomowe znaczenie.

Profesor Magdalena Słok-Wódkowska wygłosiła referat pt. „AI Act of the EU and global G7 leaders’ agreement on Guiding Principles and a Code of Conduct on Artificial Intelligence – do they create a gap in regulating public law?”.

Kamil Kapica przedstawił dwa referaty: „The role of artificial intelligence in effective consumer protection – EU perspective” oraz „What do the Digital Services Act and Artificial Intelligence Act bring to the table? Influence on data and AI-driven electoral campaigns in the European Union”.

Zuzanna Choińska przedstawiła referat pt. „Protection of privacy and public security nexus in the EU law on the example of Europol”.

Witold Janas wygłosił referat pt. „Enforcement of the sustainability chapters in the EU trade agreements”.

Oprócz tego, konferencja stanowiła idealną okazję do nawiązania cennych kontaktów z badaczami z całego świata, poznania życia kulturalnego stolicy Hiszpanii oraz integracji zespołu badawczego CUUE.

Jesteśmy dumni z naszych badaczy, którzy reprezentują nas na międzynarodowej arenie i przyczyniają się do kształtowania przyszłości prawa publicznego w kontekście rosnącej roli sztucznej inteligencji oraz zrównoważonego rozwoju.