XXIII. Niemiecko-polskie kolokwium administracyjne pt. „Cyfryzacja i sztuczna inteligencja (AI) w prawie i praktyce administracyjnej” (8-10.09.2024 r.)

W tym roku odbyło się kolejne spotkanie badaczek i badaczy prawa administracyjnego i szerzej – prawa publicznego, tym razem w Niemczech – XXIII. Deutsch-Polnisches Verwaltungskolloquium pt.

Digitalisierung und Künstliche Intelligenz (KI) in Verwaltungsrecht und -praxis

(XXIII. Niemiecko-polskie kolokwium administracyjne pt. „Cyfryzacja i sztuczna inteligencja (AI) w prawie i praktyce administracyjnej„, 8-10 wrzesień 2024 r., Greifswald)

Jest to jedna z najstarszych platform współpracy naukowej naukowców z Polski i Niemiec, sięgająca lat 60-tych XX wieku, a w czasach socjalizmu – jedna z nielicznych okazji do współpracy z „Zachodem”. Seminaria są wciąż kontynuowane, a prof. Robert Grzeszczak należy do osób organizujących wydarzenia. Także w tym roku, na Uniwersytecie w Greifswaldzie, występują sędziowie najwyższych instancji sądowych Polski i Niemiec.

Zdjęcie: cała grupa semianryjna, w otoczeniu stalowych chmur i deszczu, co sprzyja koncentracji naukowej!